2 nye boliger er kommet til salg den seneste uge i Albertslund. Vi giver dig her det fulde overblik over, hvilke boliger der er tale om og hvad de koster.
I Albertslund er to af de nyeste boliger på markedet villaen på Enebærhaven 7 og rækkehuset på Fasanhusene 23.
Villaen på Enebærhaven 7 tilbyder et rummeligt hjem med et boligareal på 173 kvadratmeter fordelt på 6 værelser. Ejendommen er placeret på en grundstørrelse af 600 kvadratmeter, hvilket giver masser af plads omkring.
Denne villa er sat til salg for 5.498.000 DKK og er en mulighed for dem, der søger et større familiært hjem.
Fasanhusene 23 er et rækkehus med en mere kompakt størrelse, 106 kvadratmeter fordelt på 4 værelser. Ejendommen ligger på en mindre grund på 124 kvadratmeter.
Rækkehuset er prissat til 3.075.000 DKK og passer godt til dem, der ønsker en mindre vedligeholdelsesbolig med en mindre grund.
Se andre nye boliger på markedet herunder, du kan klikke dig ind på annoncerne, for at se flere oplysninger om boligerne, som gør det nemmere at sammenligne priser, størrelse og beliggenhed.