Frivillig lektiehjælp i Albertslund: Støt børn og voksne under uddannelse

dato

AB Nords beboerhus i Albertslund åbner dørene for frivillig lektiehjælp, hvor både børn og voksne kan få støtte til deres lektier. Arrangementet finder sted onsdag den 7. maj og onsdag den 14. maj 2025 kl. 15:00. Her kan du også få information om at blive frivillig lektiehjælper.

AB Nords beboerhus, beliggende på Damgården 9 i Albertslund, byder velkommen til alle, der har brug for hjælp med lektierne. Frivillige lektiehjælpere er klar til at støtte både børn og voksne under uddannelse i deres skolearbejde.

Bliv en del af et givende fællesskab

Hvis du er interesseret i at blive frivillig lektiehjælper, er der også mulighed for at blive en del af det givende fællesskab. Ved at deltage kan du hjælpe endnu flere børn og voksne med at få succes i deres uddannelse.

For mere information om at blive frivillig, kan du kontakte Kim Bidstrup i Albertslund Nord på telefon 27 29 09 06 eller Sommer Raunkjær i Hedemarken på telefon 31 41 18 71.

Praktisk information
Datoer: Onsdag den 7. maj 2025 og onsdag den 14. maj 2025
Tid: Kl. 15:00
Sted: AB Nords beboerhus, Damgården 9, 2620 Albertslund
Entré: Ikke oplyst
Målgruppe: Alle



Vi tager forbehold for, at oplysningerne om begivenheden kan have ændret sig siden, vi skrev artiklen. Tjek seneste opdateringer her
Kilde: Kultunaut