Arrangementet henvender sig til alle, der har brug for en hjælpende hånd med lektierne, uanset alder. De frivillige lektiehjælpere er klar til at støtte både børn og voksne i deres uddannelsesrejse.
Vær med som frivillig lektiehjælperDer er også en opfordring til dem, der ønsker at blive en del af det givende fællesskab som frivillig lektiehjælper. Har du lyst til at gøre en forskel og hjælpe endnu flere med deres lektier, kan du kontakte Kim Bidstrup i Albertslund Nord på tlf. 27 29 09 06 eller Sommer Raunkjær i Hedemarken på tlf. 31 41 18 71 for mere information.
Praktisk information
Dato: Onsdag den 25. juni 2025
Tid: Kl. 15:00
Sted: AB Nords beboerhus, Damgården 9, 2620 Albertslund
Entré: Ikke oplyst
Vi tager forbehold for, at oplysningerne om begivenheden kan have ændret sig siden, vi skrev artiklen. Tjek seneste opdateringer her